Tesla’nın Elektrikli Semi Kamyonu: 500 Mil Menzile Sahip Devrim Niteliğinde Bir Ticari Araç

Tesla, bir tek şarjla 500 mil (800 km) mesafe kat eden ve tam yükün ağırlığı olan 82.000 pound (37 ton) taşıyan elektrikli Semi kamyonlarından biri için timelapse bir video yayınladı.

Bu etkileyici başarı, şirketin piyasaya çıktığında büyük bir başarı elde edebileceği anlamına gelebilir. Kamyonculuk endüstrisi için devrim niteliğinde olan tam yüklü bir semi'nin tek bir şarjla bu kadar ciddi bir mesafe kat etmesi, şu anda rekabet eden tüm elektrikli kamyonlardan açık ara çok daha iyi.

Ilk teslimat Pepsi'ye

Tesla, PepsiCo'ya ilk Semi kamyonunu gectigimiz Perşembe günü teslim etti ve Elon Musk, "Eğer bir kamyon şoförüyseniz ve yoldaki en iyi kamyonu istiyorsanız, bu budur" dedi.

Ancak, Tesla kamyon için oluşan talebi karşılamakta zorlanabilir. Elon Musk 2024 sonuna kadar 40.000 kamyonun teslim edilecegini söylese de Wall Street Journal'a göre, Tesla bu yıl sonuna kadar sadece 100 kamyon üretebilir. Bu yıl Tesla borsada zorluklar yaşıyor ve hisse senetleri gecen yildan bu yana yüzde 45 oranında düştü. Akillardaki bir diger büyük soru ise bataryaların yıllarca yoğun kullanım sonucu nasıl değişeceği ve bu tek şarjla 500 mil mesafe limitini ne kadar uzun sure koruyabilecegi.

Timelapse Tesla Semi Truck 500 Mil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir