Anında Çeviri Yapan Google Pixel Buds Kulaklıklar Dünyayı Değiştirecek

Google Pixel 2 tanıtımı geçtiğimiz günlerde San Francisco kentinde yapıldı. Yeni telefondan, Akıllı ev asistanlarına kadar bir çok farklı teknolojinin tanıtıldığı aktivitenin gerçek sürprizi Google’ın yeni çıkarttığı kablosuz kulaklığı Pixel Buds oldu.

Bu yeni kulaklıkları şık saklama kutusu içerisine koyduğunuz zaman kendini şarj ediyor. Ama Google Pixel Buds’ın asıl özelliği 40 farklı dilden anında çeviri yapabilmesi. Firma sonunda yıllardır sayısız bilim kurgu filminde izlediğimiz ve Waverly Lab gibi sayısız firmanın defalarca yapmaya çalıştığı bir teknolojiyi hayata geçirmiş oldu. Bu teknoloji insanlarla nasıl iletişim kurduğumuzu tamamen değiştirebilme potansiyeline sahip.

google-pixel-buds-kulaklık
Anında Çeviri Yapabiliyor

Pixel Buds kablosuz kulaklıklar, firmanın yeni akıllı telefonu Pixel 2 ile kullanılması için geliştirilmiş olsa da iPhone’lar ile de kullanılabiliyor. Tabii Pixel 2 telefonla kullandığınızda daha fazla özelliğine erişebiliyorsunuz. Kulaklıkla telefonu bir kere eşleştirdiğinizde, tek yapmanız gereken sağ kulaklığa dokunup komutunuzu vermek. İster müzik çalmasını isteyebilir, isterseniz de gideceğiniz ye rile ilgili yönlendirmeleri yapmasını isteyebilirsiniz. Ama en önemlisi “İspanyolca konuşmama yardım et” dediğinizde ve onunla konuştuğunuzda, telefon hopörlöründen söylediğinizin İspanyolcası duyuluyor. Karşı taraf size İspanyolca cevap verdiğinde de bu söylenilenleri sizin dilinize çevirip kulağınıza söylüyor. Tüm bunlar sadece saniyeler içinde sanki anında çeviri yapar gibi oluyor. Google’ın sunumunda yaptığı demonstrasyon basit cümleler ile oldukça güzel çalış ama gerçek hayatta arka plan gürültüsünde ve az çeken internet durumlarında nasıl çalışacağını bekleyip göreceğiz.

Google Pixel Buds fiyatı 160 Dolar ve şimdiden birçok ülkede ön satışa çıktı bile. Bu kulaklığın ilk çıkanlarından bir tanesini edinmek için paranızı ödeyip sıraya yazılabilirsiniz.

BONUS:

Pixel Buds’ın nasıl çalıştığını bu videodan izleyebilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir