Bill Gates: 10 Yıl İçinde 30 Milyon Kişi Salgından Ölebilir

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, gelecek 10 yıl içerisinde ortaya çıkacak bir salgında 30 Milyon insanın ilk 6 ay içerisinde öleceğini ve dünyanın bu tür bir salgını durdurmaya hazır olmadığını söyledi. Salgın hastalıklar konusunda yapılan bir tartışma toplantısına katılan Bill Gates bu korkutucu gelecek tahmininde bulunarak herkesi şaşırttı.

Tarihe bakınca gördüğümüz net bir şey var ki o da önümüzdeki 10 yıl içerisinde bir salgın hastalıkla daha baş başa kalabiliriz.

Ünlü iş adamı şöyle dedi; Genelde iyimser bir insanımdır. Dünyadaki fakirliği yavaş yavaş bitiriyoruz ve çocuk felci, sıtma gibi hastalıklar dünyadan yok olmak üzere ama bir nokta var ki dünyada pek bir şey yapılmıyor. O da küresel çapta oluşacak bir salgına hazırlık.

Her geçen gün risk artıyor

İnsanlık vahşi doğayı yok ettikçe böyle bir salgın riskini güçlendirmesinin yanında, küçük radikal gruplar geniş kitleleri öldürmek için genetik bilimini ve laboratuvarda yaratılacak salgın hastalıkları kullanabilirler. Örneğin çok da zor olmayan bir şekilde çok daha ölümcül bir çiçek hastalığı yaratabilir ve bunu yayabilirler.

Herkesin uçaklar ile yolculuk yaptığı, gittikçe küçülen dünyamızda da bu hastalıkların yayılması sadece saatleri bulabilir. Yapılan toplantıda 1918 yılında 50 milyon insanı öldüren tarzda bir salgının dünyaya nasıl yayılacağının simülasyonu da yapıldı. Simülasyonu aşağıdaki videoda da görebilirsiniz. Türkiye de bu salgından en çok etkilenecek ülkelerin başında geliyor.

Eğer 30 milyon kişiyi 6 ay içerisinde öldürecek bir silahın hazırlandığını söylesek tüm dünya ayağa kalkar ancak böyle bir salgın riski karşısında maalesef hiçbir hükümet bir şey yapmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir