Echo Look Söyle Bana Benden Güzel Var Mı Bu Dünyada?

Amazon geçtiğimiz günlerde Echo Look diye yeni bir akıllı asistan çıkarttı. Stil danışmanlığı yapan bu cihaz kıyafetlerinizi kategorize ediyor, nasıl göründüğünüzü değerlendiriyor ve moda uzmanlarının tavsiyelerine göre size nasıl giyinmeniz gerektiğini söylüyor.

Hani şu meşhur pamuk prenses masalındaki akıllı ayna gibi düşünebilirsiniz. Echo Look ile konuşabilir, fotoğrafınızı çekebilir ya da farklı açılardan nasıl göründüğünüzü görmek için kısa videolar çekebilirsiniz.

Echo Look önceleri güvenlik kamerası olarak düşünülmüş ve cihazın üzerinde LED ışık ve mikrofon mevcut. İster duvarınıza asabilir isterseniz de masa üstü tutacağının üzerine yerleştirebilirsiniz. Echo Look için geliştirilmiş bir uygulama da mevcut. Uygulama görünüşünüzü puanlıyor ve iki farklı kıyafet arasında hangisinin size daha çok yakışacağına karar veriyor.

Echo-Look
Beğendiğiniz Kıyafetleri Bulmak Kolaylaşacak

Bence bu platform geliştirilmeye oldukça açık. Sabah işe giderken ya da akşam güzel bir yemek davetine kıyafet seçerken zorlanan hanımlarımız bu tarz uygulamalara bayılacaktır. İleride bu platformu destekleyecek yeni uygulamalar da geleceğine eminim. Örneğin gelecekte, pantolonunuza uygun gömleği size öğrenebilir ve Echo Look üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.

Stil danışmanlığı yanında daha önceki Echo ürünleri gibi, Echo Look içerisindeki akıllı asistan Alexa’dan haberleri okumasını, müzik çalmasını ya da trafik durumu hakkında bilgi vermesini de isteyebilirsiniz.

Echo Look, Amazon’un moda ve giyim sektörüne doğru işi büyüttüğünün en iyi göstergesi. Zira sizin neler giymeyi tercih ettiğinizi hafızasında tutarak size, tarzınıza uygun kıyafetler önerecek ve muhtemelen ileride alışveriş yapabilmenizi de sağlayacak. Moda ve yaşam stili açısından bakıldığında kamera spor ve diyet alanına girmesini de sağlayabilir. Örneğin Echo Look günlük fotoğraflarınızı karşılaştırıp, kilo verme konusundaki ilerlemenizi de kaydedebilir.

Fiyatı Oldukça Uygun Tabii Alabilirseniz

Bunun dışında, her ne kadar güvenlik kamerası olmasa da evinizden size periyodik olarak fotoğraflar göndererek evin durumunu da kontrol etmenizi sağlayabilir. Çocuklar siz tatildeyken evde parti veriyor mu görebilirsiniz.

Eğer bu ürün tam bana göre diyor ve bir tane edinmeyi düşünüyorsanız. Tavsiyemiz önünde giyinip soyunmamanız. Ne de olsa bu internete bağlı bir kamera ve kimlerin buna ulaşabileceğini hiç bir zaman tam olarak bilemeyiz.

Ehco Look fiyatı oldukça uygun görünüyor. Ancak şimdilik sadece özel bir davet ile 200$’a alınabiliyor. Siz de bir tane istiyorsanız ürünün sayfasına giderek bir tane için istekte bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir