Fotoğraf ve Video İçin En İyi Drone

Wirecutter dergisinin editörleri 45 saatlik araştırma, test sürüşü ve 14 farklı drone denemesinden sonra en iyi fotoğraf ve video drone’unu seçmişler. Yaptıkları araştırmaya göre hava fotoğrafçılığı için alınabilecek en iyi drone DJI Mavic Pro 2. Bunun seçimin başlıca sebepleri; yüksek hassasiyetteki kamerası, engellere takılmasını önleyen sensörü, uzun pil ömrü ve kolay taşınabilir olması. Her seviyedeki pilotun kolayca uçurabileceği DJI Mavic 2 Pro oldukça güvenilir ve kolay bir drone.

DJI-Mavic-2-Pro
En İyi Drone DJI Mavic 2 Pro

Mavic 2 Pro’nun üzerinde Hasselblad marka 20 mega piksel bir kamera var. Bu aynı zamanda 4K kalitesinde video çekimi de yapabiliyor. Renkler karşılaştırılan diğer drone’lara göre çok daha canlı görünüyor. Uçarken karşılaştığı engelleri seziyor ve bunlara çarpmadan etrafından dolanabiliyor. Orta kuvvette bir rüzgarda bile sabit pozisyonunu koruyarak çok stabil görüntüler yakalayabiliyor. Bu sayede siz de drone’u sabit tutmaya ya da engellere çarpmamaya çalışmak yerine çekeceğiniz görüntülere odaklanabiliyorsunuz. DJI ActiveTrack denen akıllı uçuş modu sayesinde, herhangi bir engele çarpma riski olmadan, bir objeyi otomatik olarak takip ederek çok stabil görüntüler elde edebiliyorsunuz. Mavic 2 Pro 31 saat pil ömrü ile e diğer drone’lardan ayrılıyor. Böylelikle çekim yaparken sık sık pil değiştirmek zorunda kalmıyorsunuz. Katlandığında oldukça küçük boyutlara gelebilen dronu sırt çantanızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

dji-mavic-2-zoom
DJI Mavic 2 Zoom İyi Bir Alternatif Olabilir

Mavic 2 Zoom biraz daha ucuz bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Pro versiyonu ile aynı görüntüye ve aynı uçuş özelliklerine sahip olmakla birlikte kamera kalitesinden biraz ödün veriyor. 4x yerine bunda 2x dijital zoom mevcut. Bu da zoom ile çekim yaparken görüntü kalitesinin 4K’dan 1080p’ye düşmesine sebep oluyor. Mavic 2 Zoom da Pro versiyonu gibi 31 dakika pil ömrüne ve engel önleme özelliğine sahip. Eğer 4K görüntü sizin için çok da önemli değilse bu drone sizin için biraz daha ekonomik bir çözüm olabilir.

DJI-Spark
Bütçeye En Uygun Drone DJI Spark

Eğer sosyal medyada havali fotoğraflar ve videolar paylaşmak için iyi bir drone’a ihtiyacın varsa DJI Spark sizin için en doğru çözüm olabilir. DJI Spark daha ucuz bir model olmasına rağmen yine de engelleri otomatik olarak aşarak çarpma riskini minimuma indiriyor. Pil ömrü diğer modellere göre biraz daha az olmasına rağmen otomatik takip modu ve stabil görüntüler için otomatik sabitleme Spark’da da mevcut. 4K görüntüler çekse de aslında videolar 1080p olarak kullanılabiliyor. Sparkın bence en önemli avantajı boyutları. Kanatları katlandığında avuç içine sığacak kadar küçülebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir