İlk Holografik Görüntülü Telefona 2018’de Sahip Olabilirsiniz

Herkes heyecanla iPhone 8’in neye benzeyeceğini beklerken belki de son on yılın en yenilikçi ve etkileyici telefonu başka bir yerden gelebilir.

Dijital kamera üreticisi RED firması dünyanın ilk hologramlı telefonunu piyasaya sürmeye çok yakın görünüyor. Hydrogen One isimli telefon, firmanın üreteceği ilk telefon ve dünyanın ilk holografik telefonu olma özelliğine de sahip. Üstelik bu bahsettiğimiz çok uzak bir zaman da değil, zira firma Hydrogen One’ı 2018 yılının ilk aylarında satışa çıkartmayı planlıyor.

hologram-telefon
İster 2D İster 3D Görüntü

Firmanın açıklamasına göre telefon Android OS sistemi ile çalışacak ve bir akıllı telefonun tüm özelliklerine sahip olacak. Ekran görüntüsü 5.7”lik bir görüntüye sahip holografik bir görünüm olacak. Bu çok iyi retina görüntüsüne sahip görüntülemede, isteğe bağlı olarak geleneksel 2D görüntü ile holografik çok açılı görüntüleme ve 3D görüntüleme arasında geçiş yapılabilecek. Ayrıca, portre ve landscape görüntüleme özelliklerini de destekliyor olacak.

Geleneksel 2D görüntüler tam ekran çözünürlüğünde olurken, holografik görüntüler 4-View (H4V) kalitesinde olacak. Görüntü kalitesinin yanında OS sistemi içerisindeki H3O algoritması sayesinde sterio sesler çok boyutlu sese çevrilebilecek. Bu da holografik görüntü ile mükemmel bir uyum yaratacak.

Hydrogen One aynı zamanda gelecekte tasarlanacak yeni teknolojiler ile de uyumlu olarak geliştirilmiş. İleride gelecek farklı aparatları bu cihaza bağlayarak yüksek kaliteli resim, video ve hatta holografik görüntüler de çekebiliyor olacaksınız.

Peki Fiyatı Nedir?

Red firması Hydrogen One fiyatlarını şimdiden belirlemiş ancak bu fiyatlar sadece ön siparişlerde geçerli. Ürün satışa çıktığında bu fiyatların daha yukarılara çıkması bekleniyor. Telefonun alüminyum alaşımlı modeli 1195 $’dan satılırken, titanyum alaşımlı modeli 1595 $’dan satılıyor. Siz de bu telefonu kullanan ilklerde olmak isterseniz satın al linkinden ön sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir