Microsoft Surface Earbuds kulaklıklar yakında satışa çıkıyor

Apple Airpods çoktan kablosuz kulaklık pazarının çoğunu ele geçirmiş olsa da Microsoft’un da hala bu pazarda fark yaratacak birkaç hamlesi var.

Microsoft yeni Surface Earbuds ve Surface Headphone’u 12 Mayıs 2020 itibariyle satışa çıkartacağını açıkladı. Pazarda oldukça fazla alternatifi olan bu kulak içi kablosuz kulaklıklardan bir tanesine daha ihtiyacımız var mı diye düşünebilirsiniz. Ancak Microsoft özellikle iş hayatımızın vazgeçilmezi olan Microsoft office araçları ile uyumlu çalışan bu aksesuarlarla beyaz yakalı büyük bir kitleyi ikna edebileceğini düşünüyor. Neden mi? Çünkü Microsoft Earbuds office araçlarına entegre olarak çalışıyor ve sesli komutlarla sunumunuzdaki slaytları değiştirebilmek gibi birçok şeyi yapabiliyorsunuz.

Özellikle son dönemde birçok firma evden çalışmak zorunda kaldığı için tüm toplantı ve görüşmelerini Microsoft Team ya da Skype programı üzerinden yapıyor. Bu durum Surface Earbuds’ı bu kitle için çok daha kullanışlı bir hale getiriyor.

Microsoft Surface Headphone

Kulaklıkların sesi kalitesi en az tasarımı kadar başarılı. Eğer bir Apple Airpods kullanıcısı iseniz, Surface kablosuz kulaklıkları denediğinizde ses kalitesinin Apple’dan çok da farklı olmadığını görceksiniz. Ancak aradığınız şey arkaplan gürültüsünü önleyici bir kulaklıksa, bu Surface Earbuds değil. Apple’ın kulaklıklarına benzer bir şekilde bu kulaklıklarda da gürültü önleme (noise cancellation) maalesef yok.

Surface Earbuds Fiyatı

Surface Earbud fiyatı Apple Airpods ile Airpods Pro arasında bir yerde. Standart Airpod’dan biraz daha pahalı. Surface Earbuds Amerika satış fiyatı 200 Dolar ve HeadPhone fiyatı ise 250 Dolar olarak belirlenmiş.

Microsoft’un belirttiğine göre kulaklıklar ile sürekli dinlediğinizde 20 saat pil ömrü bulunuyor. Eğer kulaklıkları özellikle konferans görüşmeleri ya da iş yaparken kullanıyorsanız bu kulaklıklara bir göz atmaya değer diye düşünüyorum. Microsoft Surface Earbuds için Türkiye satış fiyatı ve servis desteği henüz belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir