Ona geleceğin bisikleti diyorlar

Barselona merkezli Rayvolt firmasının kitle fonlamasıyla hayata geçirdiği elektrikli bisiklet X One için işte bu tabiri kullanıyorlar, geleceğin bisikleti.

X One şu anda bulabileceğiniz en akıllı elektrikli bisiklet. Yüz tanıma teknolojisi ve uyumlu telefon uygulaması sayesinde sizi neredeyse annenizden daha iyi tanıyor. Rayvolt X One retro görünümlü alüminyum kompozit tasarımının yanında üç farklı model ve dört farklı renk seçeneği ile satışa sunuluyor.

Hem akıllı hem stil sahibi

Kitle fonlama sitesi IndieGoGo üzerinden satışa çıkan X One modelleri şimdi perakende satış fiyatının yarısına satılıyor ve dünyanın her yerine teslimat yapılıyor. Şirketin belirttiğine göre küresel sağlık krizi dolayısıyla teslim tarihlerini Haziran 2020 yerine Ağustos 2020 olarak güncelledi. X One modellerinin satış fiyatı 2,199 Dolardan başlıyor.

X One elektrikli modellerinin özelliklerine bakacak olursak, öncelikle X One akıllı telefonunuzla ya da bisikletle birlikte satın alabileceğiniz akıllı tabletle bağlanıyor ve uygulama üzerinden hız, kişisel ayarlar gibi birçok şeyi yönetebiliyorsunuz. Bisikletin üzerine oturduğunuzda sizi yüzünüzden tanıyor ve kilidi açılıp ayarlarını sizin tercihinize getiriyor. Aynı şeyi ses tanıma özelliği ile de yapabiliyorsunuz ve ayrıca sesli komutlarla GPS’i açıp size rota oluşturmasını ya da sevdiğiniz şarkıları çalmasını sağlayabiliyorsunuz.

Az eforla fazla performans

X One modeli tek şarjla 50 km giderken X One Power modeli 75 km mesafeye kadar gidebiliyor ve maksimum 45 km hıza ulaşabiliyor. Üstelik hidrolik fren sistemi ile her fren yaptığınızda ya da pedalları terse çevirdiğinizde pilleri tekrar doldurabiliyorsunuz. Tabi bu yöntemle tekrar pili tamamen doldurmak mümkün değil ama gideceğiniz mesafeyi uzatabiliyorsunuz. İçindeki sensörler sayesinde yokuş yukarı çıktığınızda torkunu kendi ayarlıyor ve tekerleklere daha fazla bir güç vererek kolay bir sürüş sağlıyor. Yokuş aşağı inerken de isterseniz ne kadar yavaşlaması gerektiğini kendisi ayarlayıp, frenlemeden kaynaklı enerjiyi tekrar pile geri gönderebiliyor.

X One bisikletlerinin içine entegre edilmiş ışıkları hava karardığında kendiliğinden yanıyor ve görünürlülüğünüzü maskimuma çıkarırken bisiklete de çok hoş bir görünüm veriyor.

Rayvolt X One’ın Tesla, Jaguar, Forbes gibi birçok tanınmış firma tarafından da desteklen gördüğümüzden bu ürünün diğer birçok girişimci gibi tarihin tozlu raflarında kalmayacağını düşünüyorum. Siz de hem bu firmaya destek vermek hem de bu stil sahibi akıllı bisikletlere ilk binenlerden olmak isterseniz IndieGoGo üzeriden ön siparişinizi verebilirsiniz.

X One Geleceğin Bisikleti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir