Seyahatlerinizdeki Yeni Oyuncağınız: Hover Camera Drone

Bilim kurgu filminden bir kare gibi ama Drone’lar hayatımıza gireli oldukça uzun zaman oldu. Hatta artık onlar için özel yasalar çıkıyor. Dronelar ile komşunuzu gözetlemekten başka yapacak güzel şeyler de var tabii ki. Zero Zero Robotics firmasının geliştirdiği Hover Camera Passport Drone bu farklı keyifleri hayatımıza katanlardan bir tanesi. Bu kamera özellikle size seyahatlerinizde eşlik etmek için tasarlanmış. Adı üstünde bir pasaport gibi katlayıp yanınıza alıyorsunuz ve bir süre sonra seyahatlerinizde pasaportunuz kadar vazgeçilmez oluyor.

Öne Çıkan Özellikleri

Bence en önemli özelliği kolay kullanımı ve katlanır tasarımı. Kullanımı kolay olduğu için sağa sola çarptırıp paraları çöpe atma riskiniz neredeyse sıfır. Sırt çantanıza rahatça sığması için tasarlandığı için her zaman rahatça yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Şu ana kadar bu tarz dronelar içerisindeki en akıllıca tasarım diyebiliriz.

4K mükemmelliğinde video kayıt edebiliyor ve bu videolardan kareleri 13 Mp olarak kayıt edebiliyorsunuz. Üstelik üzerinde bir flaşı da bulunan bu Hover Kamera Drone’un en etkileyici tarafı da bu kamerası değil içindeki yazılımı. Onu diğer drone kameralardan ayıran en önemli yanı mükemmel çalışan yüz tanıma programı. Bir yandan sizin yüz ve vücut hareketlerinizi takip ederken bir yandan da havadaki pozisyonunu GPS yardımı olmadan koruyor. Bunların da ötesinde Hover Camera Passport Drone, otomatik kendi kendine uçma moduna da sahip. Bu sayede sizi önünüzden ya da arkanızdan takip edip filme almasının ötesinde etrafınızda 360 derece dönerek panaroma modunda görüntüler yakalayabiliyor. Beast Modunu aktif hale getirdiğinizde de çok hızlı cisimleri takip edebiliyor.

Tasarım ve Kalite

Hover Kamera Passport bir drone’da görebileceğiniz en yaratıcı tasarıma sahip. Bir kitap gibi katlayabiliyorsunuz ve katlandığında aşağı yukarı eski VHS kasetler kadar bir alan kaplıyor. Hover Kamera Drone pili ile birlikte sadece 242 gr ağırlığında yani uçurmadan önce kayıt ettirmenize bile gerek yok.

Tasarımın en beğendiğimiz yanlarından biri de karbon fiber kasası. Hem pervanelerin içine yabancı cisimlerin girmesini engelliyor hem de kırılma riskini minimuma indiriyor. Hover Camera Drone'u hızla duvara vurduğumuzda bile bırakın kırılmayı hızlıca dengesini bulup pozisyonunu sabitlemeyi başardı. Ayrıca bu kasa sizi de bir drone’un keskin pervanelerinden koruyor. Bu da bu ürünü piyasadaki en güvenli kamera drone’lardan biri yapıyor.

Uçuş Performansı

Güvenli ve eğlenceli ama yüksek performansta uçan bir drone arıyorsanız Hover Camera Drone size göre değil. Manuel olarak en fazla 25 km hızda gidebiliyor ve GPS özelliği mevcut değil.  Tavsiye edilen maksimum uzaklık 20 metre civarında. Yani piyasadaki yüksek performanslı drone’lar kadar sportif ve çevik değil.

Bu ürün sizi yakın mesafeden sizi uğraştırmadan takip etmek için tasarlanmış, drone yarışlarında birinci olmak için değil. Uzun mesafeler kat etmek yerine seyahatlerinizi veya aktivitelerinizi en güzel şekilde belgelemek için en iyi cihaz. Eğer İHA pilotluk yeteneklerinizi konuşturacak bir cihaz arıyorsanız başka yerlere bakmanızı tavsiye ederiz. Manuel uçuş modu olmakla birlikte Hover Kamera kendi kendine uçması için dizayn edilmiş.

Otomatik uçuş modunda bu cihaz diğer cihazları geride bırakıyor. Orbit moduna aldığınızda kamera etrafınızda dönmeye başlıyor. Aynı zamanda kamera kendi etrafında 360 derece dönerek panaromik videolar da çekebiliyor.

Pil Ömrü

Hover Camera Drone’un pil ömrü maalesef beklentilerin biraz altında. Eğer fazla aksiyona girmezseniz ve iç mekandaysanız 10 dk. kadar giden pil ömrü, hafif rüzgarlı bir havada ya da Beast modunda kullanıldığında 8 dk. ’ya kadar iniyor. Pil ile birlikte sadece 242 gr tutan bir cihaz için çok da kötü sayılmaz. İyi haber şu ki kutusunda iki adet pil çıkıyor ve toplamda 20 dk. bir uçuş yapabiliyorsunuz. Kötü haber şu ki bu piller 47 dk.’da doluyor.

Kamera ve Aksesuarlar

Her ne kadar Hover Drone'un oldukça dikkate çeken bir selfie kamerası olsa da piyadaki bazı drone kameralarına göre biraz daha soluk. 4K, 1080p ya da 720p çekim yapabiliyor ancak çözünürlük ne olursa olsun sadece saniyede 30 görüntü ile sınırlı. Hover Camera Drone’un üzerinde bulunan flaş sayesinde selfie ya da grup fotoğrafları için de ideal. Ürün, şimdilik çok fazla aksesuar ya da yazılım yükseltme opsiyonu sunmasa da firma ileride geleceğinin sinyallerini veriyor.

Sonuç ve Fiyat

Sonuç olarak bu ürün piyasadaki diğer yüksek performanslı drone’lara bir rakip değil ancak seyahat tutkunlarına, aktivite organizatörlerine ve parti severlere ideal, kolay ve eğlenceli bir çözüm. Hover Camera Passport Drone fiyatı Amerika'da 599$ ancak Türkiye’de 6000 TL’ye kadar çeşitli fiyatlar bulmak mümkün. Bu paraya değer mi? Çok seyahat eden bir blog yazarı ya da aktivite organizatörü iseniz kesinlikle değer.

BONUS

Yazıyı okudunuz ve hala Hover Camera Hayatıma ne katar diye soruyorsanız bu video da size gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir