Star Wars’da Bir Jedi Olmak İster Misin?

Lenovo Disney işbirliği ile Star Wars tutkunlarını çok memnun edecek bir Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğü ile geliyor. Üstelik gözlükle birlikte Star Wars’a özel bir oyunla birlikte; Star Wars Jedi Challenge.

Bu oyunun ilk duyurularını birkaç ay önce görmüştük ancak şimdi anladık ki Star Wars Jedi Challenge bir oyun, gözlük, hareket sensörü ve ışın kılıcından oluşan tüm setin adı.

Star-Wars-Jedi-Seti
Star Wars Hiç Bu Kadar Gerçek Olmadı

Hareket sensörü iki adet pili le çalışıyor ve hareketlerinizi takip edebilmesi için onu önünüzde yere koyuyorsunuz. Işın kılıcı işe şarj edilebilir piller ile çalışıyor.

Oyuna başlamak için öncelikle oyunu akıllı telefonunuza yüklüyorsunuz. Oyun hem Android hem de iOS cihazlar ile çalışıyor. Daha sonra telefonunuzu Mirage isimli cihazın içine koyuyorsunuz. Oyuna başladığınızda size bir eğitim veriyor ve hareket sensörünü nereye koymanız gerektiğini öğretiyor. Gözlükteki iki kamera sayesinde hem nerede olduğunu hem de kafanın nereye baktığını takip edebiliyor. Başınıza taktiğiniz cihaz gözlük kullananlar için de uygun yapılmış. Eğer gözlük kullanıcısı iseniz bu özel başlığı rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Gözlükten baktığınızda bir Jedi savaşçısı gibi karşıdan gelen rakibinizle ışın kılıcı ile dövüşebiliyorsunuz. Işın kılıcına koydukları titreşim özelliği ile her kılıç darbesini karşıladığınızda elinizde bunu hissediyorsunuz ve bu da oyuna çok seveceğiniz bir gerçeklik kazandırıyor.

Kasım Ayında Satışta

Gözlükleri taktığınızda hem çevrenizi hem de gözlüklerinizde yansıyan görüntüyü görebiliyorsunuz. Bu da bazen VR gözlükler ile yaşadığınız baş dönmesi ya da mide bulantısını yaşamamanızı sağlıyor.

Disney’den Mike Goslin’in belirtiğine göre oyun sizi gerçek bir Jedi olarak yetiştirecek. Siz geliştikçe farklı gezegenlerde yeni zorluklarla baş edeceksiniz. Hikaye sizin gelişiminize göre gelişecek.

Star Wars Jedi Challenge seti Kasım ayının ilk haftası Amerika’da raflardaki yerini alacak ve tüm setin fiyatı 199 Dolar olarak satılacak. Setin içerisinde özel başlığı, ışın kılıcı ve hareket sensörü olacak. Türkiye’ye ne zaman gelir ve satış fiyatı ne kadar olur bu henüz belli değil.

Siz ne dersiniz? Böyle bir şey oyun sektöründe tutar mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir