Tesla 14 Mart’ta çok SEXY

Bu ne demek şimdi demeyin. Tesla, hayranlarının uzun bir süredir sabırla beklediği yeni modeli Y’yi 14 Mart’ta tanıtmaya hazırlanıyor.

Tesla Y aslında Tesla 3’ün devamı niteliğinde. Devamı diyoruz çünkü Tesla 3 gibi makul bir fiyata satılması ve elektrikli arabayı orta sınıfa yani daha geniş kitlelere taşımayı amaçlıyor. Tesla 3’den biraz daha geniş bir hacime sahip olması ve ondan biraz da pahalı olması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın attığı bir tweetten öğrendik ki Model Y, Model X’den %10 daha büyükmüş ve bu sebeple de fiyatının da %10 daha fazla olacağı düşünülüyor.

Tesla şimdilik bu yeni model ile ilgili pek bir şey açıklamıyor. Tanıtım etkinliği için hazırladığı davette arabanın silüetini görebiliyorsunuz ama bu pek de bir şey ele vermiyor.

Davetiyede saklı sürpriz

Bu davetiyeyi alan bazı zeki teknoloji tutkunları, davetiyedeki görüntüyü özel bir fotoğraf düzenleme uygulamasıyla rengini açarak bu yeni arabayla ilgili biraz daha fazla şey öğrenmeye çalışmışlar ancak Tesla reklam ekibinin zekası da hiç de yabana atılacak türden değilmiş. Neler olmuş aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

Tesla Y’ye dönecek olursak. Bu aracın detaylarını 14 Mart’taki tanıtım etkinliğinde göreceğiz. Ancak öğrendiğimize göre Tesla’nın SUV modeli Model X ile Model 3’ün bir karışımı olacak. Yani Model 3’ü bir aile arabası için yetersiz ama Model X’i de çok pahalı bulanlar için ideal bir araba olacak.

Peki Tesla 14 Mart’ta neden çok SEXY. Çünkü bu açıklanacak son modelle birlikte Elon Musk Teslanın ilk modeli olan Model S’den beri planladığını başaracak ve Tesla Modelleri ile SEXY yazmayı başarmış olacak. Ne demişler “Seks her zaman satar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir