Tesla En Sevilen Araba Seçildi

Spacex ve Tesla Motors'un kurucusu Elon Musk'ın bugünlerde yüzü gülüyor.
Tesla taşıt endüstrisine uzun süreden sonra otomobil endüstrisine girmeye ve Mercedes, BMW, Toyota, Audi gibi devlere kafa tutmaya cesaret göstermiş belki de tek otomobil firması. Üstelik de bunu endüstri standardlarını alt üst eden elektrikli arabalar ile yapıyor olaması işi daha da ilginç kılıyor. Tesla, son 10 yılda geliştirdiği teknolojilerle tüm dünyanın elektrikli arabaya bakışını değiştirdi. Elektrikli arabaları uzak bir gelecekteki bir fantazi olmaktan çıkartıp günlük hayatlarımıza sokmayı başardı. Elektrikli araçlara ilgi öyle bir hale geldi ki artık diğer dev otomobil firmaları da geleceklerini elektrikli otomobiller üzerine kuruyorlar.

Hiç şüphesiz Tesla kullanıcılarının ve onların memnuniyetinin de, sektördeki bu değişim üzerinde büyük etkisi var. Bu memniyet son zamanlarda birkez daha tescillendi. Araba markaları arasında yapılan müşteri memnuniyet anketinde Tesla, Porsche ve Audi gibi büyük ve köklü markaların çok üstünde bir skorla 1. oldu.

Anket sonuçları Tesla Motor'un CEO'su Elon Musk'ı da çok mutlu etmiş olmalı ki anket sonucunu kendi twitter hesabından paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir