Yamaha Akıllı Piyano, Aleksa ile Birlikte Size Piyano Çalmayı Öğretiyor

Siz de benim gibi her bahsi geçtiğinde “ahh keşke piyano çalabilsem” diyip sonra da tembelliğinizden bir türlü öğrenmeye başlayamayanlardansanız size iyi bir haberim var.

Geçtiğimiz günlerde birçok dudak uçuklatan teknolojiye ev sahipliği yapan IFA 2017’de Yamaha firması tamamen elektrikli, akıllı piyanosu Clavinova’yı tanıttı. Bu akıllı piyano iOS cihazlarını ve her bir tuşu üzerindeki LED ekranları kullanarak size piyano çalmayı öğretiyor.

Öğrenmek çok kolay

Apple Store’dan indirebileceğiniz Smart Pianist uygulaması ile çeşitli parçaları nasıl çalacağınızı gerçek zamanlı olarak tuşları takip ederek öğrenebilirsiniz. Piyano tuşları üzerinde bulunan ekranda beliren kırmızı ve mavi ışıklar size hangi tuşa ne zaman basmanız gerektiğini gösteriyor. Eğer zaten piyano çalmayı biliyorsanız da size notaları gerçek zamanlı olarak iPad ekranında gösteriyor ve siz çaldıkça notalar sizin hızınıza uygun olarak ekranda akıyor.

Smart Pianist Uygulaması önümüzdeki yıl Android cihazları içinde uyumlu olacak. Ancak şimdiden Amazon’un Alexa’sı ile uyumlu. Amazon Echo Dot cihazınızı bu akıllı piyanoya bağlayabilir ve çeşitli komutlar verebilirsiniz. Örneğin Alexa’ya size piyanoda bir parça çalmasını isteyebilirsiniz.

Yamaha Clavinova fiyatı çok da ucuz değil. Aldığınız piyanonun içeriğine ve konfigürasyonuna göre değişmekle birlikte akıllı piyano fiyatı 4000 Dolardan başlıyor. Eğer çok paranız varsa Yamaha’nın aynı özelliklere sahip Grand Piyanosunu da alabiliyorsunuz ancak fiyatı 60.000 Dolar.

Yamaha Akıllı Piano'nun nasıl çalıştığına videodan göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir