Yaw, VR oyunlarını daha eğlenceli hale getirecek

Eğer standart VR tecrübesi sizi yeterince tatmin etmiyorsa artık Yaw ile sanal gerçeklik deneyimini bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Macar bir girişimci firmanın geliştirdiği bu dünyanın en kompakt ve ucuz VR simülasyon sistemi, sanal gerçeklik oyunlarından aldığınız keyfi ikiye katlayabilir. Firma şimdiden ürünü seri üretime geçirtecek paranın büyük bölümünü topluluk yatırımı ile toplamayı başardı.

Yaw VR simülatöründe oyuncu yarım daire şeklindeki araca oturuyor ve böylece oyun içerisinde 360 derece yatay ve 50 derece dikey hareket edebileceği bir özgürlüğe kavuşuyor. Örneğin bir araba yarışı oyununda arabanın hareketlerinin tamamı bu araç ile gerçeğe yakın olarak tecrübe edilebiliyor.

80 farklı uygulama ile çalışıyor

İşin en güzel tarafı ise bu VR simülatörünün fiyatı. Şimdi ön sipariş verecek kişiler için 890 dolar olarak satılan ürün, Ağustos ayında ürünün dağıtımına başlandıktan sonra 1190 dolar olarak fiyatlandırılacak. Yaw evde kullanılmak için tasarlandığı için çok fazla yer de kaplamıyor. Yarım küre şeklindeki kısmı ters çevirip kapattığınızda rahatça depolanacak mantıklı bir ölçüye geliyor.

Yaw şimdilik Sim oyunları dahil 80 farklı uygulama ile uyumlu olarak satılıyor ve şimdi satın alanlara 4 bedave uygulama ile birlikte geliyor. Ancak firma açık kaynak olarak sunduğu için farklı oyun üreticileri de bu simülatöre göre oyunlar üretebilecek. Bu oyun seti Sony Playstation VR, Oculus Go, Gear VR ve PC oyunları ile uyumlu olarak üretildiğini hatırlatmakta fayda var.

Eğer bu ürün tam bana göre diyorsanız buradan sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir